Wiwat maj, trzeci maj!

W czwartek 27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy IV przygotowali krótki film opowiadający trudne czasy Rzeczypospolitej i okoliczności uchwalenia ustawy rządowej. Wcielili się w rolę władców państw zaborczych oraz głównych autorów Konstytucji 3 maja.

Stali się też młodymi reporterami i nagrali reportaż z uczniami naszej szkoły. Szukali odpowiedzi na ważne dla młodych obywateli pytania między innymi: czym jest patriotyzm oraz jakimi cechami powinien kierować się współczesny patriota. Zadawali również pytania dotyczące polskich symboli narodowych oraz nadchodzących świąt: Święta Pracy, Dnia Flagi oraz oczywiście Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Na zakończenie wszyscy razem radośnie odśpiewaliśmy utwór Rajnolda Suchodolskiego „Mazurek 3 maja”.

Daniel Jakubiak

 

Skip to content