XII edycja programów prozdrowotnych w naszej szkole

W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w realizację programów prozdrowotnych organizowanych we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kozienicach. Celem podejmowanych działań było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zwiększanie świadomości uczniów w zakresie dbania o zdrowie.

Czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy

W dniu 3 czerwca uczniowie klas VI, VII i VIII wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem były Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kompleks o powierzchni 76 hektarów łączy ogród krajobrazowy w stylu angielskim z zespołem pałaców, pawilonów i rzeźb. Podczas spaceru mogliśmy podziwiać pomniki i klasycystyczne budowle oraz piękno przyrody. Łazienki Królewskie to labirynt ścieżek, mostków i ukrytych zakątków.

Czytaj więcej

Nasi uczniowie z sukcesami w Masowych Biegach Przełajowych Mieszkańców Ziemi Magnuszewskiej

We wtorek 2 czerwca chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Masowych Biegach Przełajowych Mieszkańców Ziemi Magnuszewskiej, rywalizując z reprezentantami innych szkół z terenu gminy. Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem, uśmiechem i sportowym duchem stanęli na starcie, mierząc się z trasami dostosowanymi do wieku i płci zawodników.

Czytaj więcej

Wycieczka do Michniowa i Oświęcimia

„Ludzie ludziom zgotowali ten los.”
Zofia Nałkowska

Dnia 28.05.2026 r. uczniowie klas 8 ze szkół podstawowych z Mniszewa, Chmielewa, Rozniszewa i Przydworzyc wybrali się na wycieczkę do Michniowa i Oświęcimia. Dzięki uprzejmości i pomocy finansowej Burmistrza Magnuszewa Pana Wojciecha Wachnika taki wyjazd odbył się już po raz drugi. Integracja mniejszych szkół dodatkowo pozwoliła uczniom uczestniczyć w tak atrakcyjnej wycieczce.

Czytaj więcej

II Szkolny Turniej Warcabowy – emocje, rywalizacja i mistrzowskie rozgrywki

W miesiącu maju w naszej szkole odbył się II Szkolny Turniej Warcabowy, który został przeprowadzony wieloetapowo. Rozgrywki trwały przez kilka tygodni i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W turnieju udział wzięli nie tylko uczestnicy koła warcabowego, ale również wszyscy chętni uczniowie, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności i spróbować swoich sił przy warcabnicy.

Czytaj więcej

Sukces w konkursie „Wioski bez Troski”

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie plastycznym zorganizowanym przez KRUS (Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) pod hasłem „Wioski bez troski”. Celem konkursu było promowanie zasad bezpiecznej pracy i życia na terenach wiejskich poprzez twórczość artystyczną dzieci i młodzieży. Przedstawiciele Kozienickiego Oddziału KRUS w dniu 22 maja 2026 r. odwiedzili naszą szkołę, aby wręczyć laureatom konkursu nagrody ufundowane przez tę instytucję.

Czytaj więcej