Spotkanie z poezją i muzyką

Dnia 19 kwietnia 2023 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Chmielewie miało miejsce piękne, wiosenne wydarzenie pt.: „Spotkanie z poezją i muzyką”, zorganizowane przez panią Beatę Kacperek. Miłośnicy poezji i muzyki nie byli zawiedzeni, ponieważ w programie tego wydarzenia był przekaz słowno-muzyczny zawierający prezentacje recytatorskie uczniów naszej szkoły, którzy recytowali wiersze o różnej tematyce. Wystąpili również uczniowie Szkoły Muzycznej w Kozienicach – Jerzy i Marcel Kacperek – uczący się w klasie 4 fortepianu. Zaprezentowali oni, grając na pianinie, piękne kompozycje muzyczne, m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Witolda Lutosławskiego, Williama Guillocka, Stephena Hellera, Aleksandra Goedicka, Ólafura Arnaldsa.

Celem tego spotkania było popularyzowanie poezji, odkrywanie i rozwijanie umiejętności recytatorskich naszych uczniów, zainteresowanie ich poezją i muzyką, a także rozwijanie wrażliwości na poezję i muzykę wśród dzieci. Była to również znakomita możliwość do wzmocnienia wiary we własne siły, pokonanie stresu przed występami publicznymi, a przede wszystkim wspaniała zabawa dla występujących uczestników, jak i dla słuchaczy. Spotkanie poprowadziła pani Beata Kacperek wraz z uczniem klasy 8 Mateuszem Polakiem. Poszczególne prezentacje poetyckie były przeplatane wystąpieniami muzycznymi, co stworzyło ciekawą całość artystyczną.

Na zakończenie pani Dyrektor Małgorzata Giza podziękowała serdecznie za zorganizowanie tak pięknego wydarzenia w szkole, wyrażając nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się cyklicznie. Pani Dyrektor podziękowała także wszystkim – zarówno występującym, jak i słuchającym. Każdy z występujących na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał dyplom z podziękowaniami, a także mały prezent w postaci długopisu i małej słodkości. Wszyscy miło spędzili czas, i nawet najmłodsi skupieni byli na słuchaniu poezji i muzyki. Na chwilę wszyscy z przyjemnością oderwali się od obowiązków szkolnych.

 

Beata Kacperek

Dziękujemy panu Bernardowi Kacperkowi za wykonanie zdjęć.

Skip to content