Dzień owoców i warzyw

14 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Warzyw i Owoców. Był to idealny moment do tego, aby przypomnieć o roli warzyw i owoców w naszej diecie. Produkty te znajdują się u podstawy piramidy żywieniowej, zaraz po aktywności fizycznej.

Rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, w której zaprezentowano wartości odżywcze owoców i warzyw. Następnie dowiedzieliśmy się o tym, w jaki sposób możemy owoce przechowywać i poznaliśmy różne sposoby podawania tych pyszności. Uczniowie aktywnie włączyli się w organizację tego dnia. Dzieci z klasy drugiej w ciekawy sposób zaprezentowały wiersz S. Karaszewskiego „Witaminowe abecadło”.

Następnie przedstawiliśmy zagadki, na które odpowiedzi dzieci znały znakomicie.

Największą jednak frajdą okazało się wspólne robienie sałatek i przekąsek z warzyw i owoców, a także ich degustacja.

To był niezwykle miło spędzony czas, a przy okazji ważna lekcja przeprowadzona przez naszą szkołę w ramach działań towarzyszących o charakterze edukacyjnym „Programu dla szkół” za rok szkolny 2021/2022.

Pamiętajmy, aby owoców i warzyw w naszej diecie nigdy nie zabrakło!!!

Beata Strachota

Skip to content