Sprzątanie świata

W dniu 23 września nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021” organizowanej od 1994 roku przez fundację Nasza Ziemia. Co roku, w ramach akcji, Polacy porządkują najbliższą okolicę zbierając śmieci.

Sprzątanie rozpoczęliśmy od apelu, na którym przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zapoznały zebranych z założeniami i historią akcji. Następnie uczniowie z klas młodszych (0-III) porządkowali teren boiska szkolnego, zaś uczniowie z klas IV-VIII sprzątali teren wokół szkoły. Po zakończeniu sprzątania wróciliśmy do szkoły, gdzie uczennice klasy VIII obejrzały film edukacyjny „Ocean plastyku”, a uczniowie pozostałych klas rozwiązywali na lekcjach matematyki zadania związane tematycznie z ochroną środowiska.

W 28 akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021” wraz z naszą szkołą wzięło udział 3700 grup. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólną lekcję troski o środowisko naturalne.

Adam Matysiak

 

Skip to content