Wieczornica Patriotyczna

„…Nie wstydźmy się kochać Polski,
nie mówmy o niej tylko od święta.
Ginęli za wolność ludzie.
Musimy o tym zawsze pamiętać.”

Dnia 15.11.2023 r. przy bladym świetle lampionów uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Wieczornicy Patriotycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Magnuszewie oraz ZSiPO w Magnuszewie pod patronatem Wójta Gminy Magnuszew p. Marka Drapały.

W związku z obchodami 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę obejrzeliśmy przedstawienie zatytułowane „Droga do Niepodległości”. Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych „Co mi w duszy gra” w wykonaniu uczestników warsztatów muzycznych odbywających się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Magnuszewie. W warsztatach tych uczestniczyła uczennica z klasy III z naszej szkoły Nina Chojnacka. Nasi uczniowie z klasy II i III również mieli okazję zaprezentować się z utworem „Moja Polska”. Uczennica klasy II Weronika Chojnacka zaprezentowała się w recytacji wiersza „Moja Ojczyzna”. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak godnie reprezentują postawę patriotyczną i z zaangażowaniem uczestniczą w obchodach tak ważnego święta, jakim jest Święto Niepodległości.

Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor ZSiPO w Magnuszewie Agnieszkę Kozłowską na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i pracowników szkoły w Magnuszewie.

Ewa Gwardys

Skip to content