Koncert „Odlatują bociany”

W poniedziałek 13 listopada w naszej szkole odbyło się wspaniałe spotkanie z muzyką.

Odwiedził nas pan Marcin Jóźwik z Kozienic – założyciel jednoosobowej filharmonii. Koncertuje w całej Polsce. Gra na fortepianie, gitarze i trąbce zarówno utwory własne, jak i standardy muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Jak mówi początkowo koncertował dla przyjemności, lecz z czasem duża ilość zaproszeń spowodowała, że z pasji zrodziła się firma pod nazwą „Largo – podróżująca filharmonia”.

Pan Marcin Jóźwik „zabrał” naszych uczniów w muzyczną podróż śladami odlatujących bocianów. Dzieci bawiły się w kręgu, rytmicznie wyklaskiwały melodie, odgadywały zwierzęta, które intonował na swoim ulubionym instrumencie, czyli na trąbce. Szczególnie zabawnie tańczyły w parach najmłodsze przedszkolaki. Najpierw nieśmiało, potem wyskakiwały rytm w bardzo ekspresyjny sposób. Jak widać było mnóstwo zabawy, śmiechu i muzyki tak potrzebnej naszym dzieciom.

Beata Strachota
Agata Grądziel

Skip to content