Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne w życiu każdego człowieka jest zdrowie. Dlatego powinniśmy o nie zadbać każdego dnia najlepiej jak tylko potrafimy.

Dnia 17.05.2023 r. nasza szkoła wzięła udział w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kozienicach. Przedstawiciele naszej szkoły wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci wieku przedszkolnym – kategoria wiekowa 1; uczniowie szkół podstawowych – kl.I -V – kategoria wiekowa 2.

Festiwal skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i przedszkoli. Głównymi celami Festiwalu były: motywowanie dzieci i młodzieży do pozytywnego myślenia o zdrowiu, propagowanie zasad i idei szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki uzależnień, profilaktyki chorób, higieny osobistej, bezpieczeństwa wypoczynku oraz ochrony środowiska i ekologii, zainspirowanie uczestników do poszukiwania treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu.

Dobór melodii był bardzo zróżnicowany, a kreatywność co do słów piosenek była nieograniczona. Każdy występ był inny i zarazem wyjątkowy, m.in. poprzez układy choreograficzne, czy instrumenty muzyczne, a także kostiumy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał imienny dyplom uczestnictwa i drobny upominek.

Mamy ogromną nadzieję, że za rok znów będziemy mogli wziąć udział w tak bardzo ważnym przedsięwzięciu.

Marta Kapusta

Skip to content