I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ WARCABOWY

„Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.
Im więcej zabawy, tym więcej nauki…”
Glen Diman

Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier planszowych, także wśród dzieci. Uczy cierpliwości, koncentracji, rozwija umiejętności logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii. Wprowadza również elementy współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz stosowania zasady „fair play”. Krótko mówiąc wspaniała gra edukacyjna. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w I MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU WARCABOWYM, który został rozegrany 2 grudnia, tuż przed Mikołajkami.

Przed przystąpieniem do zawodów każdy uczestnik zapoznał się z zasadami gry. Do turnieju zgłosiło się 19 uczniów z klas II-VIII. Rozgrywki odbyły się w trzech etapach. Po dość długich zmaganiach wyłoniono 5 najlepszych warcabistów naszej szkoły.

Zagrali oni w finale i uzyskali następujące miejsca:

  • I miejsce – Bartosz S. kl.6
  • II miejsce – Wiktoria B. kl.8
  • III miejsce – Hanna B. kl.3

Na wyróżnienie zasługują również uczniowie, którzy dotarli do finału turnieju:

  • Adam K. – kl.2
  • Julia Ż. – kl.8

Podsumowując, turniej warcabowy przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą.

I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ WARCABOWY został zakończony 6 grudnia uroczystym ogłoszeniem wyników, wręczeniem dyplomów, nagród i upominków. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy potęgi umysłu. Mam nadzieję, że dzieci będą kontynuować przygodę z warcabami i jeszcze chętniej sięgać po grę, bo przecież „… zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki…”.

Do zobaczenia na II MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU WARCABOWYM

Katarzyna Kęsik

Skip to content