Magnuszewski Przegląd Poezji Patriotycznej

Dnia 7 listopada 2022 r. odbył się V Magnuszewski Przegląd Poezji Patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły z klas 0 – 8 wyjechali świetnie przygotowani, aby zaprezentować najpiękniejsze utwory patriotyczne. Dzieci zgromadzone w bibliotece bardzo serdecznie przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Kozłowska, po czym przedstawiła jedną z osób, która zasiądzie w jury i poprowadzi krótkie warsztaty. Był to Pan Karol Franek Nowiński, aktor Teatru Polskiego grający gościnnie na scenach w Warszawie i Łodzi. Pan Karol Franek Nowiński jest laureatem nagród aktorskich na festiwalach krajowych i zagranicznych, a także jest twórcą cyfrowym i początkującym reżyserem. Warsztaty przeprowadzone tuż przed występami recytatorskimi miały za zadanie odstresować uczniów i rozluźnić, a także sprawić, aby dzieci nie odczuwały tremy. Atmosfera od razu stała się weselsza, kiedy dzieci wstały ze swoich miejsc i zaczęły wykonywać ćwiczenia zaproponowane przez Pana Karola. Dla uczniów była to świetna zabawa, która sprawiła, że wszyscy zapomnieli o tremie i o tym, że za chwilę będą recytować przygotowane utwory. Warsztaty okazały się skuteczne, ponieważ występy były bardzo udane, zatem w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do Chmielewa.

Dnia 9 listopada 2022 r. odbyła się o godz. 17.00 Wieczornica Patriotyczna zorganizowana przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie, podczas której zaprezentowały się uczennice naszej szkoły: Nina Chojnacka z klasy II oraz Paulina Nowosielska z klasy VIII. Wieczornica była spotkaniem, które zgromadziło liczną publiczność. Wśród gości była również Dyrektor Pani Małgorzata Giza, a także nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz recytacji wierszy patriotycznych. Wspaniała scenografia oraz dekoracje na stołach przygotowane przez pracowników ZSiPO w Magnuszewie dodawały całemu spotkaniu dodatkowej, podniosłej atmosfery. Na zakończenie wręczano dyplomy i nagrody za udział w Magnuszewskim Przeglądzie Poezji Patriotycznej. Wszyscy nasi uczniowie zostali nagrodzeni i zadowoleni wrócili do domów.

Beata Kacperek

Skip to content