Akcje charytatywne

Nasza szkoła weźmie w najbliższych miesiącach w dwóch akcjach charytatywnych. Pierwsza z nich to akcja „Góra grosza” prowadzona przez Towarzystwo Nasz Dom. W ramach tej akcji zbieramy monety, za które organizator zbiórki funduje programy stypendialne dla dzieci, pomoc materialną dla dzieci w potrzebie, wsparcie dla mieszkańców domów dziecka. Zbieramy polskie monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Akcja będzie trwała do 28.02.2023 roku.


Drugim przedsięwzięciem charytatywnym w jakim weźmiemy udział jest „Szlachetna Paczka”. W ramach tej akcji organizowana jest pomoc dla wybranych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Nasza szkoła wybrała rodzinę pani Barbary. Pani Barbara jest opiekunem prawnym dwuletniego wnuka Piotrusia. Jego rodzice nie interesują się dzieckiem i są pozbawieni praw do opieki nad nim. Piotruś jest nerwowym i nadpobudliwym dzieckiem potrzebującym specjalistycznej pomocy. Aby się nim zająć, babcia musiała zwolnić się z pracy. Rodzina utrzymuje się z zasiłku.

Rzeczy potrzebne rodzinie:
Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, owoce i warzywa w puszkach, musy owocowe dla dzieci (nie truskawkowe), kasza manna.
Środki czystości: mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, podpaski/tampony, proszek do prania, oliwka, mleczko do ciała, chusteczki nawilżane, krem na odparzenia, szczoteczka do zębów, pampersy dla dorosłych, płyn do mycia naczyń.
Odzież zimowa dla Piotra: dres rozmiar 98cm, spodnie dresowe ocieplane 98/104, kurtka zimowa 104 cm, czapka zimowa, szalik.
Odzież dla pani Barbary: piżama lub koszula nocna – rozmiar S.
Wyposażenie: pościel (poszwy, prześcieradło), poduszka, ręczniki, pościel dla dziecka – rozmiar standardowy (jeśli możliwe z motywem Psiego Patrolu).
Zabawki dla Piotra: zabawki wspomagające naukę mowy, zabawki z motywem Psiego Patrolu.

Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o przynoszenie wyżej wymienionych produktów. Zbiórka trwa do 6 grudnia 2022 roku. Warto pomagać!

Skip to content