Dzień Dyni czyli wesołe zabawy naszych Przedszkolaków

„Okrągła jest dyni głowa.
Do zabawy wciąż gotowa.
Tam się turla ,
już się toczy.
Uśmiechają Jej się oczy.
Wskakuje wnet do gara
i zupa dyniowa będzie z niej wspaniała”.

Dnia 28 października 2022 roku zorganizowany został w naszym przedszkolu Dzień Dyni. Od samego rana na ubraniach dzieci królował kolor pomarańczowy. Dzień rozpoczęliśmy od poznania walorów tego wspaniałego warzywa oraz rodzajów potraw, do których dynia może zostać wykorzystana. Dzieci wraz z Panią przecinały dynie na pół, aby zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego koloru dynie. Poznały także warunki w których dynia wyrasta. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy, co widać na zdjęciach poniżej.

Paulina Kalbarczyk

 

Skip to content