Sprzątanie świata 2022

W dniu 23 września nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska 2022” organizowanej od 1994 roku przez Fundację Nasza Ziemia.

Celem tej akcji jest budowanie wspólnej odpowiedzialności za stan naszego miejsca życia. Mamy tylko jedną planetę, na której możemy żyć i każdy z nas odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety.

W roku 2022 przewodnie hasło to: „Wszystkie śmieci są nasze”. Dlatego w naszej szkole stało się już tradycją, że wychodzimy sprzątać również poza teren naszej szkoły.

Ten dzień był poświęcony zajęciom ekologicznym, na których uczniowie oglądali bajkę ekologiczną, wykonywali karty pracy i rozmawiali na temat, w jaki sposób żyć ekologicznie.

Sprzątanie rozpoczęliśmy od apelu, na którym uczennica z Samorządu Uczniowskiego zapoznała zgromadzonych z założeniami i historią akcji. Następnie uczniowie wyposażeni w gumowe rękawiczki i worki sprzątali nie tylko teren wokół szkoły, ale i pobliską okolicę. Pogoda tego dnia dopisywała, dzieci były zadowolone, że robią coś dobrego dla naszej planety.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólną lekcję troski o środowisko naturalne.

Ewa Gwardys

Skip to content