Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o „Rakietę Pani Dyrektor”

“Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia (…)” – Giba

Sport jest bardzo ważny dla rozwoju dzieci i młodzieży. Tenis stołowy, zdaniem światowej sławy naukowców, pomaga rozwinąć inteligencję, zwiększyć koordynację ruchową i świadomość własnego ciała. Działa korekcyjnie, uspokajająco, poprawia samopoczucie i pomaga nawiązywać nowe znajomości. Niemal każdy z nas w swoim życiu grał w tenisa stołowego. Jest to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie, ale też i jeden z najtrudniejszych. Również i w naszej szkole cieszy się dużą popularnością.

W dniu 14 grudnia br. w naszej szkole został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o rakietę Pani Dyrektor. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna. Do rywalizacji stanęło 10 zawodników. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich uczestników i wyjaśnieniem zasad rywalizacji sportowej. Rozgrywki poprzedziło losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek indywidualnych. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji dwa stoły, przy których zaangażowani sędziowie wraz z nauczycielem w-f czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Do końca toczyła się zacięta walka o wejście do finału, a emocje udzielały się wszystkim zebranym. Turniej przebiegł w zdrowej, sportowej atmosferze, z właściwą postawą fair-play. Zwycięstwo odniosła uczennica klasy ósmej Amelia Furmańczuk, drugie miejsce zajęła Ewelina Kociszewska – również uczennica klasy ósmej, natomiast trzecie miejsce – Bartosz Staszewski – uczeń klasy piątej. Gratulujemy zwycięzcom. Finaliści zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi.
Zawody były okazją do sprawdzenia sportowych umiejętności, ale również do integracji oraz dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju, a tym samym zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach sportowych.

Katarzyna Kęsik

Skip to content