Pasowanie na Przedszkolaka

Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość, jaką bez wątpienia było Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 26.10.2018r. Wydarzenie to zazwyczaj jest zwieńczeniem procesu adaptacji w przedszkolu.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor Alicję Strachotę. Następnie dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności, przedstawiając wierszyki i piosenki. Dzieciaczki obiecały: „zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.” Punktem kulminacyjnym naszej uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment

pasowania. Za sprawą pani dyrektor i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane dzieciaczki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności.
Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku, z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz medal z pysznego piernika. Od tej pory z wesołą piosenką na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają codziennie do przedszkola.

Ewa Gwardys

Skip to content