Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie.
Uczysz wbrew temu, którego uczysz. I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania,
to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona
przez ucznia dopiero w przyszłości.
(Z. Kucówna)

Dzień Edukacji Narodowej, w szkole popularnie zwany Dniem Nauczyciela to polskie święto obchodzone 14 października. Dzień to miły i potrzebny. Uczący szacunku do człowieka, jakim jest nauczyciel, jego pracy i zaangażowania, szacunku do wychowawcy, przewodnika przez wiedzę, jakim jest nauczyciel. Jest świętem wszystkich pracowników oświaty i doskonałą okazją, aby podziękować za trud wychowywania i kształcenia W naszej szkole obchodziliśmy je 15 października.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ksiądz kanonik Czesław Niewczas, przedstawiciele Rady Rodziców oraz cała społeczność szkolna. Tego dnia uczniowie pamiętali o nauczycielach i pracownikach obsługi, swoją wdzięczność wyrazili

poprzez krótki program artystyczny poprowadzony w formie koncertu życzeń. Do życzeń dołączone zostały stosowne wiersze i piosenki.

„… Życzymy Państwu dużo miłości,
A jeszcze więcej do nas cierpliwości.
Żeby dzieciaki miały same sukcesy,
Żeby znikały smutki i stresy.
Bo wiemy doskonale,
że to jest prawdziwa sztuka,
robić tak, że zabawą staje się nauka”.

Po krótkiej części artystycznej zaprezentowanej przez uczniów klasy IV pod kierunkiem wychowawczyni pani Katarzyny Kęsik, głos zabrała dyrektor szkoły Pani Alicja Strachota. Swoim pracownikom złożyła serdeczne życzenia oraz wręczyła Nagrody Dyrektora. W imieniu rodziców życzenia złożyła Przewodnicząca Rady Rodziców i zaprosiła wszystkich pracowników szkoły oraz przybyłych gości na słodki poczęstunek. Na zakończenie uczniowie obdarowali osoby związane z oświatą pięknymi kwiatami. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

Katarzyna Kęsik

Skip to content