Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dnia 25 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chmielewie miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Po trudnym roku szkolnym, w czasie którego większość czasu spędziliśmy ucząc się zdalnie przyszedł czas na podsumowanie oraz uroczyste pożegnanie klasy VIII.

Zanim nastąpiło rozdanie nagród za osiągnięcia edukacyjne, sportowe, działalność społeczną, stypendiów oraz nagród Wójta Gminy Magnuszew klasa VIII zaprezentowała montaż słowno-muzyczny zatytułowany: „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.”

Absolwenci z sentymentem przypominali pierwsze dni szkoły – pobyt w przedszkolu i minione lata. Wspomnienia, radość, uśmiech łączyły się z nostalgią, a myślę, że nawet już z tęsknotą za szkołą.
„Nie płacz, że coś się skończyło, ale uśmiechaj się, że Ci się przytrafiło” – to motto wypowiedziane przez jedną z uczennic doskonale oddawało przeżycia uczniów. Bo przecież szkoła to miejsce nie tylko nauki, ale i wspólnych spotkań, rozmów. To tutaj zawiązywały się pierwsze znajomości, przyjaźnie, które przetrwały i być może przetrwają do końca życia. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku.

Absolwenci zostali też godnie pożegnani przez klasę VII. Uczennice z młodszej klasy przygotowały własną wersję piosenki Maryli Rodowicz: „Ale to już było” celowo zmieniając tekst i układając go tak, by pasował i opisywał każdego z ósmoklasistów. Uczniowie klasy VIII zostali również obdarowani bardzo pomysłowymi prezentami przypominającymi wydarzenia z najmłodszych lat pobytu w szkole.

Akademia zakończyła się dwoma utworami: piosenką absolwenta: „Do widzenia przyjaciele” oraz utworem Majki Jeżowskiej: „Marzenia się spełniają”. Mamy nadzieję, że wszystkie marzenia naszych absolwentów będą się spełniać, a oni sami osiągną cel, jaki przed sobą postawią, z kolei tytułowe „do widzenia” będzie tylko zaproszeniem do odwiedzania naszej szkoły w przyszłości, tej bliskiej i tej odległej.

Bardzo ważnym, wzruszającym punktem naszej uroczystości było pożegnanie pani woźnej Marianny Wróbel, która po ponad trzydziestu latach pracy w Szkole Podstawowej w Chmielewie przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała za wieloletnią, pełną poświęcenia pracę, za zaangażowanie, cierpliwość i wzorowe wypełnianie obowiązków oraz życzyła długich lat życia w zdrowiu i pomyślności.

Uroczystość zakończyła się życzeniami udanego, zasłużonego wypoczynku zwłaszcza dla naszych uczniów, którzy w tym roku dzielnie znosili trudy nauczania innego niż zazwyczaj. Wszyscy wyrażamy nadzieję, że od nowego roku szkolnego będziemy mogli uczestniczyć w tradycyjnym – stacjonarnym nauczaniu i z radością, pełni sił rozpoczniemy pierwszego września nowy rok szkolny 2021/2022.

Daniel Jakubiak

Skip to content