Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Wstęp i wprowadzenie rozpoczęła przewodnicząca szkoły Lena Strachota.
Następnie uczniowie klasy 2 i 3 wystąpili z aktywną piosenką „Sprzątanie Ziemi”, w której refren mówi: „czary mary to za mało, by się samo posprzątało” – tak więc i my, czując potrzebę pomocy naszej planecie, wyruszyliśmy posprzątać teren wokół szkoły.
Uczniowie wspólnie przygotowali również giga laurki, które możemy podziwiać na bramie szkoły.
Kwintesencją obchodów było rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego „Drugie życie odpadów”. Prace przygotowane przez uczniów przeszły nasze oczekiwania – były wspaniałe!
Wśród laureatów na podium stanęli:
- I miejsce – Maja Gwardys i Nina Chojnacka – dziewczynki wykonały ekoauto,
- II miejsce – Nikodem Bąkowski i Piotr Szymański – piłkarzyki,
- III miejsce – Tomasz Lach – giga robot.
Wśród klas młodszych nagrody otrzymali:
- I miejsce – Daria Sadowska – zegar,
- II miejsce – Weronika Chojnacka i Ola Chojnacka – storczyk,
- III miejsce – Jakub Lach – żółw.
Oczywiście laureaci zostali nagrodzeni, a dla wszystkich biorących udział przygotowano słodki upominek – cukierki od Pani Dyrektor.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom – dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i troskę o naszą wspólną planetę Ziemię! 🌍
Ewa Gwardys
























































































