Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Wstęp i wprowadzenie rozpoczęła przewodnicząca szkoły Lena Strachota.

Następnie uczniowie klasy 2 i 3 wystąpili z aktywną piosenką „Sprzątanie Ziemi”, w której refren mówi: „czary mary to za mało, by się samo posprzątało” – tak więc i my, czując potrzebę pomocy naszej planecie, wyruszyliśmy posprzątać teren wokół szkoły.

Uczniowie wspólnie przygotowali również giga laurki, które możemy podziwiać na bramie szkoły.
Kwintesencją obchodów było rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego „Drugie życie odpadów”. Prace przygotowane przez uczniów przeszły nasze oczekiwania – były wspaniałe!
Wśród laureatów na podium stanęli:

  •  I miejsce – Maja Gwardys i Nina Chojnacka – dziewczynki wykonały ekoauto,
  •  II miejsce – Nikodem Bąkowski i Piotr Szymański – piłkarzyki,
  •  III miejsce – Tomasz Lach – giga robot.

Wśród klas młodszych nagrody otrzymali:

  •  I miejsce – Daria Sadowska – zegar,
  •  II miejsce – Weronika Chojnacka i Ola Chojnacka – storczyk,
  •  III miejsce – Jakub Lach – żółw.

Oczywiście laureaci zostali nagrodzeni, a dla wszystkich biorących udział przygotowano słodki upominek – cukierki od Pani Dyrektor.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom – dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i troskę o naszą wspólną planetę Ziemię! 🌍

Ewa Gwardys