Zajęcia z Ministerstwem Sprawiedliwości

W dniu 26 marca uczniowie klas VII oraz VIII naszej szkoły uczestniczyli w lekcji online z okazji Dnia Edukacji Prawnej organizowanej we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości. Lekcję przeprowadzili między innymi adwokaci, prokuratorzy, notariusze, radcy prawni, komornicy, sędziowie oraz rzecznicy Urzędu Patentowego.

Zajęcia były bardzo wartościowe – uczniowie poznali podstawowe prawa i obowiązki obywatela oraz poznali wady i zalety różnych zawodów związanych z prawem. Tematyka została przedstawiona w przystępny i zrozumiały sposób.

Lena Strachota
Zuzanna Sadowska