W poniedziałek 5 stycznia 2026 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Roku Świętego Jana Pawła II – Pielgrzyma Nadziei w Gminie Magnuszew, będących wyrazem wdzięczności i pamięci o życiu, nauczaniu oraz duchowym dziedzictwie św. Jana Pawła II.
Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów ze szkół z terenu naszej gminy, księży oraz mieszkańców.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta dziękczynna w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz poczet sztandarowy naszej szkoły.
Następnie w ZSiPO w Magnuszewie odbyło się spotkanie podsumowujące działania, wydarzenia i imprezy zaplanowane i zrealizowane w naszej gminie w ramach obchodów Roku Świętego Jana Pawła II – Pielgrzyma Nadziei.
Nasza szkoła aktywnie włączyła się w organizację gminnych inicjatyw, przygotowując konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II, uroczystość Święta Szkoły poświęconą Patronowi oraz wyjazd do Częstochowy na pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Ponadto uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w konkursach i wydarzeniach organizowanych przez pozostałe szkoły z terenu gminy oraz Gminną Bibliotekę Publiczną Centrum Kultury w Magnuszewie.
Istotnym elementem uroczystości był wzruszający występ artystyczny uczniów i nauczycieli naszej szkoły pt. „Święty Jan Paweł II – Prorok Nadziei”, którzy z wielkim zaangażowaniem i wrażliwością zaprezentowali program nawiązujący do wartości głoszonych przez Papieża Polaka. Recytacje i pieśni inspirowane nauczaniem św. Jana Pawła II, taniec z flagami oraz oprawa muzyczna spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Nasi artyści z dużym zaangażowaniem i wrażliwością oddali przesłanie nadziei, wiary i miłości do drugiego człowieka.
Dziękuję uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie i wspaniałe zaprezentowanie tej pięknej i wartościowej części artystycznej, która była godnym podsumowaniem gminnych obchodów Roku Świętego Jana Pawła II.
Na scenie zaprezentowały się również uczennice z kl. II z naszej szkoły wykonując piękną, wzruszającą piosenkę o św. Janie Pawle II pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt”.
Antonina Grądziel z kl. VI z naszej szkoły, laureatka Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Dialog z niebem – List do św. Jana Pawła II”, uroczyście odczytała napisany przez siebie list przed zgromadzoną publicznością, wzbudzając wiele wzruszeń i poruszając serca słuchaczy.
Udział naszej społeczności szkolnej w tym wydarzeniu był nie tylko zaszczytem, ale także pięknym świadectwem pamięci o św. Janie Pawle II – Patronie Szkoły Podstawowej w Chmielewie i duchowym przewodniku kolejnych pokoleń.
Małgorzata Giza













































































