„Czarodziejski Świat Cyrku” w naszej szkole

We wtorek 4 grudnia gościliśmy w naszej szkole duet artystów cyrkowych występujących pod nazwą „Czarodziejski Świat Cyrku”. Punktualnie o godzinie 8.30 rozpoczął się na sali gimnastycznej pokaz cyrkowy. W świat magii wprowadziła wszystkich piosenka o cyrku, podczas której uczniowie zaproszeni zostali do wspólnej zabawy. Artyści zaprezentowali sztukę cyrkową w najlepszym wydaniu. Mieliśmy okazję zobaczyć taniec ślimaka, niesamowity występ z hula-hop, pokaz króliczków. Ponadto wysportowani cyrkowcy pokazali nam tajniki magii i iluzji. Z sali gimnastycznej oprócz wesołych melodii, rozbrzmiewały na przemian gromkie brawa i śmiech. Wśród najmłodszych zachwyt wzbudził pokaz miniaturowych króliczków, które można

było pogłaskać i przytulić. Do zabawy artyści zaprosili również uczniów naszej szkoły. Między innymi wzięli oni udział w konkursie „z hula-hop”. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali oni dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Oprócz cyrkowych sztuczek, artyści promowali zdrowy styl życia. Zachęcali do spożywania dużej ilości owoców i warzyw oraz aktywności fizycznej. Godzinny spektakl cyrkowy oczarował widzów i zachęcił do wspólnej zabawy. Po jego zakończeniu wszyscy w dobrych humorach wrócili na zajęcia do klas.

Krystyna Piekarniak