Prozdrowotne Programy Edukacyjne

Już po raz ósmy uczniowie naszej szkoły wezmą udział w prozdrowotnych programach edukacyjnych realizowanych we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kozienicach. W tym roku będzie realizowanych sześć programów edukacyjnych. Trzy programy dotyczą edukacji antytytoniowej. Pierwszy program „Czyste powietrze wokół nas”, skierowany jest do najmłodszych uczniów – 5- i 6-latków uczęszczających do oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Kolejne programy: „Nie pal przy mnie proszę” dla uczniów klas I–III oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie” dla uczniów klas V-VIII będą realizowane w naszej szkole po raz drugi.

Dwa następne programy dotyczą zagrożeń związanych z występowaniem groźnych kleszczy. Pierwszy z nich „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” przeznaczony jest dla uczniów klas I-III, drugi „Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży” skierowany jest do uczniów klas IV-VIII. Szósty program zatytułowany „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” będzie realizowany w naszej szkole po raz pierwszy – jest to program dla dzieci 5-6 letnich oraz przedszkolaków.

Poruszane w programach zagadnienia są niezwykle ważne dla naszego zdrowia i życia. Mamy nadzieję, że kontynuowane programy pomogą nam w kształtowaniu i promowaniu wśród uczniów i ich rodziców postaw prozdrowotnych.

Programy: „Czyste powietrze wokół nas”, „Nie pal przy mnie proszę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie” zostaną przeprowadzone w miesiącach luty – marzec. Kolejne dwa programy: „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” oraz „Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży” będą realizowane w miesiącu kwietniu. Program „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” będzie realizowany w miesiącu marcu.

koordynator szkolny
Krystyna Piekarniak

Harmonogramy programów (PDF 466 kB)

Skip to content