Dzień Dziecka

Dzień 1 czerwca to bardzo ważny dzień, ponieważ jest to Dzień Dziecka i z tej okazji wesoło świętowaliśmy w naszej szkole. Ku uciesze uczniów odbyły się tylko trzy pierwsze lekcje dydaktyczne, a następnie Pani Dyrektor Małgorzata Giza na apelu bardzo serdecznie przywitała wszystkich uczniów i złożyła dzieciom piękne życzenia w imieniu wszystkich nauczycieli. Pani Dyrektor podkreśliła, że dzieci w naszej szkole mogą zawsze liczyć na pomoc, każdego dnia, nie tylko 1 czerwca i życzyła uczniom samych sukcesów, dobrych decyzji i spełnienia marzeń, ale nie wszystkich, żeby życie nie było nudne.

Pani Dyrektor życzyła też dzieciom cudownego dzieciństwa, aby nigdy nie brakło im energii do zabawy, aby dzieci zawsze miały dużo powodów do radości, a życie było lepsze i bardziej słodkie, niż wszystkie zjedzone do tej pory słodycze.

Pani Dyrektor życzyła też dzieciom, aby były ciekawe świata i każdego dnia odkrywały coś, co sprawi, że będą kochać życie i z uśmiechem na twarzy przeżywać kolejne dni. Bo przecież uśmiech dziecka jest bezcenny!

Na apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe uczennicom Amelii Furmańczuk i Paulinie Nowosielskiej za udział w drugim etapie rejonowego konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko. Należy podkreślić, że konkurs ten znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Każdą z klas zaopiekowali się wychowawcy.

Między najstarszymi klasami – siódmą i ósmą – odbyła się sportowa rywalizacja zespołowa, w której brali udział również wychowawcy: Pani Beata Kacperek wraz z siódmą klasą oraz Pan Daniel Jakubiak wraz z ósmą klasą zagrali w siatkówkę. Natomiast klasa szósta oraz czwarta kibicowały. Były to bardzo emocjonujące mecze.

Młodsze klasy 1-3 również miały świetnie zorganizowany czas przez swoich wychowawców: malowanie kredą na boisku, malowanie twarzy, gra w zbijaka, zabawy na magicznym dywanie.

Nie zabrakło także słodkich niespodzianek dla wszystkich uczniów – kolorowych cukierków i uwielbianych przez dzieci lodów.

Wszyscy uczniowie radośni i zadowoleni, doskonale się tego dnia bawili. Miło było patrzeć … bo przecież to święto wszystkich dzieci.

Beata Kacperek

Skip to content