Urodziny naszego Patrona

18 maja 2021 r. przyszedł na świat w Wadowicach Karol Józef Wojtyła – późniejszy Jan Paweł II, który jest Patronem naszej szkoły. W tym roku przypada 101 rocznica urodzin Jana Pawła II. Uczciliśmy to wydarzenie koncertem pieśni papieskich, które tak bardzo nasz papież kochał. Tę inscenizację słowno – muzyczną przygotowała kl. VI i kl. VII wraz z Panią Beatą Kacperek. Zgromadzone na przedstawieniu dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat życia Jana Pawła II. Na przykład dowiedziały się tego, że mały Karol zwany był przez najbliższych Lolkiem. Lubił grać w piłkę, był towarzyskim i miłym chłopcem. Jego Mama wierzyła w to, że zostanie Wielkim Człowiekiem …

Podczas przedstawienia podkreślony był też temat umiłowania muzyki przez Jana Pawła II. Muzyka odgrywała w Jego życiu ogromną rolę, dlatego uczennice naszej szkoły zaśpiewały najpiękniejsze pieśni dla Jana Pawła II bliskie Jego sercu: „Ty tylko mnie poprowadź”, „Niechaj zstąpi Duch Twój”, „Maryjo, śliczna Pani”. Najbardziej ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barkę” zaśpiewali wszyscy zgromadzeni. Tym pięknym i wzruszającym akcentem uczciliśmy godnie pamięć Patrona naszej szkoły.

Beata Kacperek

 

 

Skip to content