X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

2 października 2020 r. uczniowie z klas IV – VII wzięli udział w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna mająca na celu propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka, które promuje zabawową formę uczenia się matematyki. Organizator Główny udostępnił uczestnikom materiały niezbędne do przeprowadzenia ŚDTM takie jak: losy, logo, plakaty, scenariusze gier. Każda placówka, która zarejestruje się na stronie, otrzymuje licencję Organizatora Lokalnego, upoważniającą do organizacji akcji. Nasza szkoła również taką licencję otrzymała.

Każdy uczeń przystąpił do krótkiego egzaminu, który polegał na udzieleniu pisemnej odpowiedzi na 5 wylosowanych pytań z tabliczki mnożenia w zakresie 100. Każda osoba, która bezbłędnie udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. Chętni uczniowie rozwiązywali także egzamin z tabliczki mnożenia online.

W dalszej części obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie rozwiązywali łamigłówki dotyczące tabliczki mnożenia – labirynty, szyfrogramy, wykreślanki. Zagrali również w grę „Piotruś” z wykorzystaniem KART GRABOWSKIEGO.
Uczniowie bardzo dobrze bawili się z tabliczką mnożenia. Stwierdzili nawet, że ta zabawa była zbyt krótka. Ale to nic straconego. Następna akcja ŚDTM już za rok. Zapraszamy!

Małgorzata Giza

Skip to content