„Szkoła Pamięta”

Pod koniec października nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN „Szkoła Pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie kl. VII pod opieką p. Beaty Kacperek odwiedzili, uporządkowali oraz udekorowali kwiatami i zniczami grób p. Edwarda Bukowskiego – nauczyciela i byłego kierownika szkoły w Chmielewie w latach 1929 – 1944.

Pan Edward Bukowski zginął wraz z córką Jadwigą podczas bombardowania w sierpniu 1944r. Jest on postacią znaną uczniom naszej szkoły, jest wzorem patriotyzmu, osobą zasłużoną w pamięci społeczeństwa lokalnego. Dlatego też społeczność naszej szkoły opiekuje się grobem p. Edwarda i jego córki.

Udział w akcji „Szkoła Pamięta” pozwoliła dołączyć naszej szkole do społeczności pielęgnujących pamięć o naszej narodowej historii.

Małgorzata Giza

Skip to content