V Gminny Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej

W piątek 8 listopada w ramach gminnych obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości nasza szkoła uczestniczyła w V Gminnym Przeglądzie Pieśni i Poezji Patriotycznej zorganizowanym pod patronatem Wójta Gminy Magnuszew. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury i Tradycji Historycznej przy Skansenie Militarnym I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Magnuszew – pan Marek Drapała wraz panią Elżbietą Wachnik – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie. Na to wydarzenie przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, ksiądz kanonik Florian Rafałowski oraz społeczność lokalna. Do przeglądu przystąpili uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI, grupa wokalna z klasy 0 oraz chórek z klasy I, II i III. Uczestnicy przeglądu przedstawili bogaty repertuar pieśni patriotycznych i zaprezentowali różnorodne utwory, począwszy od historycznych pieśni po utwory współczesne. Tegoroczny przegląd rozpoczął występ zespołu „Melodia” podczas, którego seniorki z naszej gminy wykonały kilka znanych pieśni patriotycznych.

Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się podczas swoich występów. Każdy z wykonawców otrzymał dyplom z podziękowaniem za promowanie twórczości patriotycznej, a także upominek od organizatorów spotkania.

Tematyka prezentowanych utworów przybliżyła słuchaczom trudne i pełne wyrzeczeń czasy, gdzie krwią i ofiarą z życia zdobywano dla nas ten cenny dar – Niepodległość.

V Gminny Przegląd Piosenki i Poezji Patriotycznej zorganizowany w tym miejscu to wspaniałe wydarzenie artystyczne inaugurujące obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w naszej gminie.

 

Agata Grądziel