Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

W dniu 4 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci, ponieważ przez tydzień przypominali sobie tabliczkę mnożenia i uczyli się szybkich sposobów liczenia. Każdy uczeń przystąpił do egzaminu, który polegał na pisemnej odpowiedzi na 5 pytań z wylosowanych losów. Osoba , która bezbłędnie udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz legitymację.

Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali:
Patryk Borowiak
Wiktoria Bogucka
Łucja Bogucka
Filip Staluszka
Kinga Janczewska
Ewelina Kociszewska
Mateusz Polak
Olga Bogucka
Bartosz Staszewski
Konrad Żołnierzak

Uczniowie świetnie bawili się, rozwiązując łamigłówki z tabliczki mnożenia, biorąc udział w grach, m.in.: budowali wieżę z kubeczków, bawili się w łapki, „ja mam, kto ma”, wojna karciana. Na zakończenie odbyły się zawody: „piłkarz matematyk” i mistrz skakanki”. Przy każdej zabawie trzeba było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Cały dzień przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze.

Magdalena Kotlarz