Pożegnanie ósmoklasistów

W środę 19 czerwca mury naszej szkoły opuścili kolejni absolwenci. W tym roku pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej, z którymi wspólnie w tej szkole spotykaliśmy się przez ostatnich 9 lat.
Ósmoklasiści uroczyście przekazali sztandar szkoły uczniom klasy szóstej, którzy przyjmując sztandar obiecali dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i godnie reprezentować Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Chmielewie.
Następnie uczniowie klasy ósmej ślubowali naszej Ojczyźnie i szkole:
„- zdobytą wiedzę, umiejętności i sprawności jak najlepiej wykorzystywać w dalszym życiu,
– zawsze sumiennie i uczciwie pracować dla dobra ogółu, czynnie współuczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym kraju,
– w dalszym życiu wysoko i z godnością nieść zaszczytne miano wychowanka szkoły.”
Ósmoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Małgorzaty Gizy przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym „z lekkim przymrużeniem oka” wspominali lata spędzone w szkole podstawowej.

Podziękowali nauczycielom za trud i serce, za cierpliwość i wyrozumiałość. Skierowali do nich następujące słowa: „Drodzy nauczyciele, dzięki Wam posiedliśmy wiedzę i zdobyliśmy szereg umiejętności. Jednak nauczyliście nas rzeczy być może cenniejszej – tego, jak być człowiekiem… Za to wszystko z głębi naszych uczniowskich serc bardzo Wam dziękujemy. Gdziekolwiek będziemy, zawsze w naszych sercach zachowamy wspomnienia ze szkoły podstawowej – chwile radości i szczęścia oraz tych, dzięki którym zrozumieliśmy, że wszystko jest możliwe. Postaramy się, abyście byli z nas dumni.”
Jako symbol wdzięczności wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły. Były to chwile bardzo wzruszające dla całej społeczności szkolnej. Szczególnie, gdy na koniec części artystycznej uczniowie klasy ósmej wszyscy razem wyrecytowali słowa pożegnania:
„Dziś żegnamy Was kochani,
Wielu z łezką w oku.
Naszej klasy już nie będzie
Z Wami w przyszłym roku.”
Życzymy naszym absolwentom powodzenia w dalszej drodze, sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów.

Pamiętajcie:
„Każda piękna chwila ma swoją datę ważności…
A czas zatrzymujemy dzięki wspomnieniom…”

Małgorzata Giza
Wychowawczyni klasy ósmej