Dzień Dziecka w naszej szkole

W każdym z nas tkwi odrobina dziecka, dlatego tak bardzo chcemy, by ten długo oczekiwany przez naszych milusińskich – 1 czerwca – był dniem naprawdę niezapomnianym. Jest to data szczególna w życiu każdego dziecka i można śmiało powiedzieć, że z Dniem Dziecka rywalizować mogą chyba tylko urodziny i Boże Narodzenie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu dorośli „stają na głowie”, aby swoim milusińskim wypełnić ten dzień licznymi atrakcjami. Święto dzieci rozpoczyna się bowiem już w szkole, gdzie nie ma zajęć edukacyjnych, a organizowane są konkursy i zabawy.

W naszej szkole Dzień Dziecka rozpoczął się od apelu, podczas którego pani dyrektor Alicja Strachota, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zapoznała z programem dziecięcego święta. Punktualnie o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą. Starsze dzieci z klas V-VIII pod opieką wychowawców wyruszyły na rajd rowerowy „Szlakiem nadwiślańskim naszej gminy” natomiast pozostałe dzieci i przedszkolaki zostały w szkole, gdzie czekało na nich wiele ciekawych gier i zabaw, w których mogli ze sobą rywalizować. Pierwszą atrakcją był konkurs „Kto ma więcej piegów”, podczas którego liczyła się pomysłowość i poczucie humoru. Konkurs wywołał dużo pozytywnych emocji. W dalszej części szkolnej imprezy, przedszkolaki i uczniowie z poszczególnych klas mieli możliwość zaprezentowania się w konkurencjach rekreacyjno – sportowych: przeciąganie liny, malowanie twarzy, tor przeszkód, bieg z jajkiem slalomem, jedzenie kisielu. Ostatnim akcentem rywalizacji sportowej był mecz piłki nożnej: uczniowie klasy czwartej contra uczniowie klas młodszych.
Zabawa była świetna, a wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra atmosfera i rywalizacja fair play. Po zmaganiach sportowych na wszystkich uczniów czekały kiełbaski z grilla.

Katarzyna Kęsik