Wigilia szkolna

„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” Łk 2,14

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole mogliśmy uczestniczyć w wigilii szkolnej. Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów. Tak było i tym razem. Uczniowie klas IV, V, VI i VIII pod kierunkiem pań: Agaty Grądziel i Jolanty Wiśniewskiej 21 grudnia wprowadzili zgromadzoną publiczność – uczniów, nauczycieli, rodziców, a także najmłodszą grupę przedszkolaków w świąteczny nastrój.
Pani dyrektor Alicja Strachota serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych i jak zawsze obecnego podczas naszych uroczystości szkolnych ks. kan. Czesława Niewczasa.

Pani dyrektor zaprosiła do wspólnego obejrzenia przygotowanej inscenizacji. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca noclegu. Zgodnie z tradycją byli również aniołowie, pasterze, trzej królowie, król Herod, diabeł i śmierć. Całość przedstawienia była przeplatana śpiewem kolęd. Mimo, iż znamy tę historię, to z radością uczestniczyliśmy w niej ponownie podziwiając przy tym ogromne zaangażowanie i grę aktorów. Cała publiczność wynagrodziła to gromkimi brawami. Oczywiście wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa przeczytanego przez ks. proboszcza. Po jego wysłuchaniu przystąpiliśmy do wspólnego łamania się opłatkiem i złożenia sobie wzajemnie świątecznych życzeń.

Jolanta Wiśniewska

Jasełka będzie można również obejrzeć w kościele św. Józefa w Mniszewie 13 stycznia po mszy św. o godz. 11.30